Українці, які перебувають під тимчасовим захистом у країнах ЄС, мають право їздити в Україну та повертатися назад, не втрачаючи статусу та прав, пов’язаних із тимчасовим проживанням.
Жодна держава ЄС не має права забороняти такі поїздки. Про це повідомив речник Європейської комісії в ексклюзивному коментарі "Європейській правді". Короткочасне повернення до України, наприклад, для відвідування родини, не повинно розглядатися як підстава для скасування тимчасового захисту чи посвідки на проживання.

Українські біженці / фото: BBC

Національні органи влади не можуть трактувати такі поїздки як добровільне повернення, яке припиняє дію захисту, пояснили в Єврокомісії. Щодо тривалості подорожей до України, у Директиві про тимчасовий захист немає конкретних обмежень на період відсутності в країні ЄС.
Також держави-члени не повинні припиняти виплати грошової допомоги українцям, які мають на це право, навіть якщо вони тимчасово перебувають в Україні.

Прикордонник перевіряє документи. Фото: dpsu.gov.ua

"Відпустка в Україні не дорівнює добровільному поверненню (в Україну). Тому під час канікул держави-члени ЄС повинні продовжувати надавати бенефіціарам права, які передбачає тимчасовий захист", – повідомив речник ЄК.

Також наш портал інформував, ФОПам на замітку: у 2025 році змінилися коди та рахунки для податків

Раніше Знай.ua стало відомо про те, що українські ФОПи з 2025 року платитимуть більше: конкретні суми та список нових правил

Популярні новини зараз

Комунальники запровадили новий платіж за воду: за що доведеться доплачувати

Малозабезпечені українці зможуть отримати допомогу на погашення комунальних боргів

Обмінники та банки перестали купувати 100 доларів: що не так у купюрах, які приносять українці

Як підключити "Рік без абонплат" за старою ціною: поради від Vodafone перед підвищенням

Показати ще

Вам буде цікаво дізнатися військовий збір, ЄСВ та інші нововведення: що чекає українців в цьому році