Студенти та викладачі Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" створили "сонячне дерево", яке з'явилося у сквері навчального закладу. Вони дали інтерв'ю для видання "Сегодня", де розповіли про принцип роботи та процесі створення унікального "рослини".
Читай Знай. ua в оновленому чаті Viber! Приєднуйтесь!
"Тут на два роз'єми, і з цієї сторони на два. – Тут три. – Ну, всього шість людина може сидіти і заряджати одночасно", – пояснив Євген Святенко, студент ХПІ.
Наголошується, що швидкість зарядки гаджетів досить висока.
Будуть великі штрафи: з якого віку юнаків чекають у ТЦК
"Найстрашніше, що це початок": відома астрологиня попередила українців про небезпеку
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
"Якщо вам потрібно зробити дзвінок, то буквально п'ять хвилин, і ви вже можете спокійно поговорити по телефону. Якщо потрібно подивитися відео або завантажити що-небудь, то трохи більше", – зазначив студент ХПІ Ігор Полтавець.
При цьому зарядочная станція працює цілодобово. Так, в сонячні дні фотоелементи збирають енергію в акумулятор, а повного заряду вистачить на сім похмурих днів.
"Цей принцип можна порівняти з консервуванням продуктів на зиму. Поки продукти є в надлишку – ми їх запасаем, а взимку витрачаємо. Точно так само працює акумуляторна батарея, розташована в нашому дереві", – пояснив Богдан Стисло, старший викладач ХПІ.
Перше своє дерево вони робили два місяці. Проте переконані, що з наступним впораються всього за кілька тижнів.
"ми зробили макет дерева в масштабі один до трьох, щоб зрозуміти, як гармонійно розташувати гілки в просторі. Дерево виготовили – це звичайна водопровідна труба", – розповів Сергій Винник, майстер виробничого навчання ХПІ.
Нагадаємо, вчені створили найекономічніший автомобіль у світі.
Як повідомляв Знай. ua, NASA похвалилася першим марсіанським вертольотом.
Також Знай. ua писав, що вчені знайшли спосіб перетворювати морську воду в водневе паливо.