У ХАРКОВІ ШАХРАЇ ПРЕДСТАВЛЯЮТЬСЯ СПІВРОБІТНИКАМИ ДЕРЖСТРУКТУР
Прокурори, рятувальники, податківці, співробітники Держпраці – у Харкові шахраї оббирають підприємців під виглядом працівників різних державних структур, обіцяючи вирішити питання за винагороду.
Як діють шахраї:
ВЕЛИЧЕЗНІ ШТРАФИ — НА РУКУ ШАХРАЯМ
Перевірки роботодавців щодо легалізації найманих працівників, які у лютому стартували у Харкові, а також штрафи у сотні тисяч гривень за порушення трудового законодавства, зокрема за зарплату в конвертах та неофіційно працевлаштованих працівників, призвели до появи нового виду шахрайства. Останнім часом у Харкові почастішали телефонні дзвінки від незнайомих людей, які видають себе спеціалістами Головного управління Держпраці в області і починають вимагати хабар.
За словами юриста, шахраї цим користуються і розраховують, що роботодавець, у якого "рильце в пушку", скоріше погодиться дати їм хабар, ніж потім буде вирішувати питання через суд.
Закликаємо всіх роботодавців бути уважними і негайно повідомляти в правоохоронні органи про такі кримінальні злочини. Якщо виникли підозри, що дзвонить шахрай, підтвердити повноваження фахівців ГУ Держпраці у Харківській області можна за телефонами: (057) 700-76-67 і (057) 720-11-11. Лінія працює і у вихідні, і у святкові дні.
СМС ВІД ПРОКУРОРА
Частий випадок, коли шахраї прикидаються рятувальниками, особливо останнім часом, коли співробітники ДСНС в області проводять перевірки закладів з масовим скупченням людей. Мета все та ж: давайте грошей, або прийдемо з перевіркою.
У таких випадках рятувальники закликають телефонувати в поліцію або ж на телефон довіри ДСНС за номерами: (057) 739-32-82, (057) 737-13-59.
Аферисти вимагають гроші так само і від імені керівництва прокуратури.
Ця шахрайська схема не нова. Аналогічні злочинні дії вже мали місце в інших регіонах України. Зазначені особи від імені керівництва прокуратури області здійснюють дзвінки і посилають sms-повідомлення з вимогами перерахувати грошові кошти на вказаний ними розрахунковий рахунок, — повідомляють у прокуратурі Харківської області і підкреслюють, що не мають ніякого відношення до цих дзвінків і повідомлень. — У разі їх отримання негайно повідомляйте на гарячу лінію (057) 732-02-44.
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
ШАХРАЙ В РОЛІ ПОДАТКІВЦЯ
А вже шахрай в образі податківця – класика жанру. Дана схема працює вже не один рік. За інформацією ГУ ДПС у Харківській області, аферисти телефонують, а то й відвідують підприємства приватників , нібито здійснюючи перевірку на предмет легалізації працівників та заробітної плати.
Погрожуючи штрафами, зловмисники вимагають у підприємців гроші, обіцяючи вирішити питання.
Також можна зателефонувати на Антикорупційний сервіс ДПС України «Пульс» за тел: (044) 284-00-07.
ГРОШІ НА БЛАГОДІЙНІСТЬ
Аферисти, як правило, пропонують підприємцям вирішити питання, до яких нібито мають намір прийти з перевіркою, якимось іншим способом, а не за законом. І бізнесмени, які мають за собою якийсь грішок, залагоджують питання шляхом передачі грошей, — говорить він.
Як правило, бізнесменові надходить дзвінок від співробітника тієї чи іншої держструктури, а для більшої значущості – від її керівництва.
НАХАБИ ПРИХОДЯТЬ ОСОБИСТО
Крім вимагання грошей за телефоном аферисти можуть прийти особисто до керівництва підприємства.
Будь-який перевіряючий повинен мати три документи: службове посвідчення, наказ про проведення перевірки та напрямок, де написано, що саме він проводить перевірку на зазначеному підприємстві. Якщо підприємець сумнівається, чи дійсно ця людина працює в структурі, від імені якої вона подається, то може зателефонувати в дану структуру і з'ясувати, чи працює там такий чоловік. Прямий візит, за словами Романа Чумака, — це вже верх нахабства. Як правило, аферисти бояться використовувати даний спосіб. При цьому юрист попереджає, що за хабар доведеться відповідати і тому, хто його дає.
Нагадаємо, раніше В Україні наплив фальшивих доларів, як перевірити справжність
Як повідомляє портал «Знай.ua» Хитрорукие шахраї в Україні згадали старий перевірений спосіб виманити гроші, як тиснуть на жалість
Також «Знай.ua» писав, що Головне за день середи, 26 лютого: коронавірус вже не лякає українців, їх атакують шахраї, а Богдан пригрозив скоро зустрітися