Харків'янам вирішили показати, як виглядали головні ялинки міста в минулому.
У Харкові головна міська ялинка засяяла в День святого Миколая 19 грудня.
Традиція встановлювати зелену красуню на головних площах Харкова існує вже не одне десятиліття.
Depo.Харків вирішило показати, як виглядали новорічні ялинки в минулому.
Рівно 85 років тому, в 1935 році, в Радянському Харкові встановили першу в країні "постреволюційну" ялинку. Це було дитяче свято, в якому взяли участь 1200 школярів Харкова. Перше деревце радянських часів було всього близько трьох метрів у висоту і стояло воно в Палаці піонерів.
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа
Вже в 1936 році влада Харкова поставила ялинку не тільки в будівлі Палацу піонерів, а й на вулиці. П'ятиметрову сосну встановили майже навпроти нинішньої мерії. Поруч з деревом також стояв ватний Дід Мороз в натуральну величину.
Прикраси біля ялинки були різноманітні. Наприклад, з вати робили кульки з серпом і молотом.
На початку вулиці Пушкінської головну ялинку міста встановлювали аж до 1941 року, поки не почалася війна. Після її закінчення ялинку стали ставити в парку Горького. Там в новорічні свята ставили невелику ялинку, але вона не вважалася головною.
Традицію ставити головну ялинку міста відновили лише наприкінці 1960-х років. До кінця радянського періоду Харківської історії головна ялинка міста розташовувалася в парку ім. Гіркий. Новорічне дерево стояло на місці фонтану, його прикрашали прапорцями і гірляндами.
У 1972 році поставили ялинку висотою в 15 метрів. Іграшки в основному були з паперу та картону.
У 1992 році новорічну красуня вперше "потрапила" на площу Свободи. Вона була вище і ширше, ніж у парку Горького. Поруч побудували новорічне містечко для дітей.
Через пару років місцева влада вирішила не просто поставити ялинку, а й організувати там гуляння в новорічну ніч, з феєрверком. Ялинку стали наряджали звичайними іграшками та гірляндами.
Центральна ялинка Харкова була ще натуральною і по-справжньому пахла хвоєю, але складалася вже з декількох фрагментів ялинок, які вставлялися в трубчасту основу. Її висота була близько 20 метрів. Протягом 15 років на площі Свободи стояла жива ялинка.
У 2007 році вперше на площі Свободи встановили нову штучну ялинку. Дерево прикрасили світлодіодами, якими керує комп'ютер. Вона була 25 метрів у висоту. Також вперше на площі з'явився будиночок Діда Мороза.
У 2008 і 2009 роках біля ялинки з'явилося перше в Україні льодове містечко. Новинка 2009 року — Палац Снігової королеви. Дванадцятиметровий замок посеред льодового міста будували харківські скульптори, конструктори та арт-дизайнери.
У 2014 році на площі встановили нову ялинку, яка була вагою в 30 тонн. На дереві встановили понад 60 000 ліхтариків і світлових пристроїв з трьома режимами роботи — святковим, денним і нічним. Біля неї демонстрували 200 видів світлових шоу.
У 2016 році традиційного феєрверку не було через заборону використання піротехніки в Харкові. Однак на площі встановили ковзанку розміром 56 метрів у довжину і 26 метрів завширшки.
За даними Харківської мерії, встановлена в грудні 2016 року ялинка була найвищою в Україні — 36,5 метрів.
У 2019 році ялинка виросла ще на 4,3 метра. Висота становила 40,5 метрів. Каркас витримував 9,5 тонн штучної хвої і 500 кілограмів іграшок.
А головне новорічне деревце, з яким харків'яни святкуватимуть 2021 рік, відкрили 19 грудня, в День святого Миколая. Через карантинні обмеження відкриття пройшло без урочистих заходів і Діда Мороза.
Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше
Нагадаємо, раніше Харків'яни встановили ялинку з автовишок і відкрили шампанське: "з Новим роком!"
Як повідомляє портал «Знай.иа» У Харкові торгують краденими ялинками, копи не діють: "не купуєте - валіть!"
Також «Знай.иа " писав, що Харківську казку показали з висоти пташиного польоту: "тут відзначають Новий Рік!"