Українцям нагадали, що потрібно робити в разі, якщо газівник відмовляється пред'являти документи, а також що може зробити з цією ситуацією поліція.
Про це написав інформаційний портал "Вечірній Харків".
Вони вирішили з'ясувати, в яких випадках українцям потрібно пустити газівників в будинок, і чи можуть вони зайти на вашу територію без згоди. Справа в тому, що кількість скарг останнім часом явно збільшилася.
Згідно із законодавством України, споживач повинен забезпечити представникам газотранспортної системи в наступних випадках:
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
- Щоб ліквідувати і запобігти аварії, яка пов'язана з наданням відповідної комунальної послуги-зайти в квартиру або будинок вони мають право цілодобово;
- Для того, щоб встановити або замінити санітарно-технічне обладнання, провести профілактично огляд, зняти показання, і так далі.
Але, буває так, що газовики проводять перевірки, або ж роботи, поки господарі відсутні. Керівник правової підтримки споживачів газу Єлизавета Балей говорить про те, що є випадки, коли їх співробітники можуть заходити на приватну територію, але, тільки якщо це вкрай необхідно, і загрожує небезпека.
Це можливо, якщо:
- У момент виникнення невідкладного випадку власник житла відсутній і з ним немає зв'язку;
- Власник відмовляється пустити в своє житло представника виконавця, але при цьому є об'єктивні підстави вважати, що аварія, яка створює загрозу життю і майну, сталася саме тут.
Якщо раптом ви вважаєте, що процедура була проведена незаконно, дії газівників можуть бути оскаржені. Потрібно лише звернутися на гарячу лінію за номером 1545.
Також, бувають випадки, коли замість газовиків трапляються справжні аферисти, які діють заради власної вигоди. Тому завжди потрібно просити у них посвідчення та прізвище. Якщо виникають додаткові сумніви, телефонуйте за номером 104, щоб дізнатися, чи працює у них той чи інший співробітник і які його повноваження.
Нагадаємо, що сотні тернополян опинилися в крижаній пастці, швидка і поліція не приїдуть.
Також Знай.uа писав, що закоханий рятувальник "підпалив" кохану заради пропозиції:"Виходь за мене, сонечко".